Looduslik tiik

Orgaaniliste rikkuste paradiis teie aias.

Kas otsite keskkonnasõbralikku viisi loodusliku tiigi loomiseks? Pakume laia valikut mahepõllumajanduslikke tiigitaimi .

 Teeme koos teie unistused looduslikust tiigist teoks!

Looduslik tiik hoiab end tervena, kui tiik on kaunistatud õigete veetaimedega

peegel tiik1

Mis on looduslik tiik?
Looduslik tiik on väliveekogu, mida hooldatakse looduslikult, ilma kemikaale või mehaanilisi seadmeid, nagu filtreid või pumpasid, kasutamata. Selle asemel tugineb looduslik tiik bioloogilistele protsessidele, et hoida vett puhtana ja tervena.

Loodusliku tiigi saab täita vihma-, põhja- või kraaniveega ning ehitada erinevatest materjalidest, nagu kivid, liiv, savi ja veetaimed. Looduslikus tiigis on ruumi taimedel ja loomadel elada ja kasvada, aidates kaasa tasakaalustatud ökosüsteemi loomisele.

Looduslik tiik võib olla aia esteetiline lisand, loomade looduslik elupaik ning piirkonna taimede ja puude loomulik niisutusallikas. Loodusliku tiigi hooldamine võib olenevalt tiigi suurusest ja tingimustest erineda, kuid see võib hõlmata korrapärast surnud taimede ja lehtede eemaldamist, vee lisamist ning tiigile langeva päikesevalguse ja varju haldamist.

Looduslik tiik ei vaja tiigi vooderdust, substraati ja baktereid ning satub bioloogilisse tasakaalu looduse ja peamiselt ainult taimede kaudu. Peamine erinevus orgaanilise taimetiigiga on see, et vee puhta ja tervena hoidmiseks kasutatakse tiigi vooderdust, substraati ja baktereid.

looduslik tiik jpg

-4 hädavajalikku asja loodusliku tiigi jaoks  –

1. Vesiroosid
Vesiroosid on olulised temperatuuri ja bioloogilise tasakaalu reguleerimiseks tiikides. Samuti kaunistavad nad välimust oma kaunite õite ja lehtedega.

2. Hapnikutaimed
Hapnikutaimed lisavad hapnikku ja pärsivad kahjulike bakterite ja vetikate kasvu, mis viib tervisliku keskkonnani.

3. Rabataimed
Rabataimed kasvavad kiiresti tänu oma tugevatele juurtele ja parandavad vee kvaliteeti, filtreerides vett ning vähendades nitraadi ja nitriti kontsentratsiooni. Meie taimed on tugevad ja vastupidavad.

4. Veetaimed
Veetaimed aitavad säilitada bioloogilist tasakaalu ja edendavad selge vee kvaliteeti. Meie valik pakub jõuliste ja vastupidavate taimede kiiret tarnimist otse meie puukoolist.

Looduslikud tiigi taimepaketid

Loodusliku tiigi jaoks on kasvatatud vastupidavad tiigitaimed, et tagada tiigi õitseng ja jätkusuutlikkus.
Lahtised hapnikutaimed
Komplektis 22 taime. 2000-2500 l tiigi jaoks
Vaata järgi
Kombineeritud hapnikutaimede komplekt
28 taime. 2000 – 3000 liitri vee jaoks.
Vaata järgi
Rabafiltri pakett + hapnikutaimed
168 taime, loodusliku taimefiltri jaoks 7,5 m² – 10 m²
Vaata järele
Taimefiltri tiigipakett
32 taime, 1 m² – 2 m² tiigifiltrile
Vaata järgi
Hapnikutaimede korvide pakett
12 taime, 1000 – 1500 liitri vee jaoks
Vaata järgi
Previous slide
Next slide
Loodusliku tiigi rajamine ja haljastus keskkonnasäästlikult
Looduslikud veetaimedega tiigid aitavad kaasa elurikkuse taastamisele ning pakuvad olulist elupaika tiigiloomadele ja tiigikaladele. Looduslikud tiigid, tänu veetaimede mitmekesisusele, stabiilne veekvaliteet, koormamata keskkonda mitmesuguste mittevajalike ja kallite mõõteseadmete ja veeparandajatega.

Kokkuvõte YouTube’i videost: “KUIDAS EHITADA LOODUSLIK TIIK ILMA VOODRITA | MADALAD KULUD+HOOLDUS | SUUR TAGAHOOVI JĂ„RV”

Video räägib 278.7m2  täiesti loodusliku tiigi rajamisest tagaaeda ilma voodrit kasutamata. Eesmärk on kujundada tiik, kasutades veetaseme hoidmiseks loodusressursse, nagu vihma- ja põhjavesi. Protsess algab tiigi ühendamisest lähima sademevee äravooluga ja PVC drenaažitorude abil veevoolu tiiki suunamiseks. Samuti on toruga ühendatud maja vihmaveetorud, et olemasolevat vett võimalikult tõhusalt kasutada. Tiigi servi muudetakse kaldpinnase eemaldamise ja järsu serva loomisega. Selline disainivalik aitab minimeerida veetaseme kõikumisi ja tagada veepinna ühtlase püsimise. Tiigi sügavus on umbes 2 meetrit ning tiigi ümbrus on puhastatud rohust, põõsastest ja väikestest puudest. Et tiik jääks täiesti loomulik, istutatakse sinna tiigitaimed, nagu hapnikutaimed, rabataimed ja vesiroosid. Need taimed aitavad säilitada vee kvaliteeti ning pakuvad elupaika tiigikaladele ja teistele tiigiloomadele.

 

Looduslikud materjalid tiikide kujundamiseks
Videos soovitatakse ka kala tiiki panna, kuid alles pärast seda, kui veetaimed on kasvanud ja mitte panna tiiki liiga palju tiigikalu. Kuna tegemist on loodusliku tiigiga, siis ei ole paigaldatud tiigipumpasid ja tiigifiltreid. Kalade toitmisel tuleb kindlasti meeles pidada, et kõik vette lisatud toitained tuleb tiigis ise puhastada. Liiga paljude toitainete lisamine võib põhjustada vetikate kasvu, mis võib olla kaladele kahjulik. Tiigi välimuse parandamiseks on lisatud looduslikke materjale nagu kivid ja puutüved. Need materjalid aitavad luua tiigile täiesti loomuliku iseloomu ja lisavad pilgupüüdmisek, et luua harmooniline õhkkond. Soovitatav on lisada vaid üks-kaks pilgupüüdjat, muidu ei tea silm, kuhu vaadata. Üldiselt on looduslik tiik vähese hooldusega. Ainus vajalik hooldus on muru niitmine ja sügisel erinevate veetaimede pügamine.

Loodusliku tiigi kujundaja: “Landscape Carl”
@Carlthelandscapeguy on youtuber, kes on spetsialiseerunud haljastusele ja aiandusele. Tal on YouTube’i kanal, kuhu ta postitab videoid tiikide, ojade, koskede ja muude aiaga seotud esemete ehitamisest. Tema videod on harivad ja annavad ĂĽksikasjalikke juhiseid erinevate projektide lahendamiseks, sealhulgas näpunäiteid selle kohta, milliseid materjale kasutada ning kuidas projektid võimalikult tõhusaks ja jätkusuutlikuks muuta. Carl on ka looduslike aedade ja looduslike materjalide kasutamise pooldaja, nagu ta demonstreerib oma videotes looduslike tiikide ehitamisest ilma vooderdisteta. Oma praktilise lähenemise ja asjatundlike teadmistega on Carl loonud truu vaatajaskonna, kes soovib oma aedu ja maastikke täiustada.

Shopping Cart